Úžasná fyzika u Tebe doma

ÚDiF napsal knížku pro všechny, kteří rádi zkoumají a pozorují. Provede vás celým domem a ukáže, kde všude se ukrývá fyzika a jak zajímavá může být. Objevíte v ní několik pokusů na doma a hlavně radost z krás fyziky okolo nás. Na našem e-shopu knížku dostanete navíc s věnováním a s drobným pokusem pro radost. Knížka je svou formou určena dětem “předfyzikálním”, určitě ale zaujme a nadchne i starší čtenáře, jejich rodiče či učitele.

Výstava Divy fyziky

Zveme vás na výstavu Divy fyziky, kterou jsme připravili pro muzeum ve Žďáře nad Sázavou. Bude přístupná od 1. 2. až do 31. 3. 2024 a věříme, že zaujme nejen děti, ale i dospělé. Informace o otevírací době a vstupném najdete přímo na stránkách muzea.

15 let v ÚDiFu

Zdá se to k neuvěření. ÚDiF funguje a ukazuje pokusy už 15 let. Výročí si chceme připomenout 30. 10. v Brněnském divadle CO.LABS. Připravili jsme dvě představení v 17:00 a 19:30 hodin. Dřívější je cíleno spíš na rodiny s dětmi, to pozdější míří k dospělým.

Elixír do škol

Nalít výuce fyziky, chemie a IT trochu krve do žil. Podobný cíl má Elixír do škol. Vlajkovou lodí Elixíru jsou regionální centra, kde se učitelé každý měsíc setkávají, podporují a vzdělávají nejen v oblasti badatelské výuky.

Spolupráce s Fakta o klimatu

V ÚDiFu se rodí vzájemná spolupráce s Fakty o klimatu, která by brzy mohla vyústit v nové programy pro školy a učitele. Fakta o klimatu se dlouhodobě věnují interpretaci dat souvisejících se změnou klimatu a jejich vizualizaci. Na jejich webu najdete například propracovaný atlas klimatických změn, který si můžete zdarma stáhnout a aktivně s ním pracovat v hodinách.

Svět energie

Navazujeme spolupráci se Světem energie, který doporučujeme všem učitelům, žákům i zvídavým lidem. Najdete v něm zajímavá fyzikální videa, 3D modely elektráren, spoustu informací o energetice, ale i online fyzikální poradnu.

Videa E-manuel

Od roku 2020 jsme spolupracovali s tvůrci nové elektronické středoškolské učebnice E-manuel na tvorbě krátkých videí pro jednotlivé kapitoly. Postupně tak vznikl 27 dílný seriál, jehož celková stopáž by vydala na celovečerní film. Odkazy na jednotlivé díly najdete v příspěvku.

Projektové dny

Školám nově nabízíme program na projektový den. Je možné se domluvit na realizaci tak, aby bylo možné jej financovat z šablon. Rozsah a cenu domlouváme vždy individuálně.  V rámci projektového dne můžeme kombinovat vystoupení, stánky, tvořivé dílny, ale i méně typické aktivity jako například světelnou šifrovací hru.