Do školek vozíme různé typy programů, které umíme upravit i na míru.

 • Vystoupení
  I nejmladší děti můžou bez problémů zkoumat, přemýšlet a hrát si s pokusy. V mateřských školách nám jde hlavně o vzbuzení zájmu, chuti objevovat a o trénink popisu pokusů a jednoduchých jevů.
 • Dílničky
  Dílničky jsou v mateřských školkách skvělým doplněním a odlehčením vystoupení. Učí děti hrát si, vyrábět a posléze pozorovat a všímat si, co se děje.

Prostory

Vystupujeme v obyčejných školkových třídách. Děti sedí na židličkách nebo na zemi do půlkruhu kolem nás. Na práci při dílničkách posadíme děti ke stolečkům tak, jak jsou zvyklé. 

Od vás budeme potřebovat

 • elektřinu 230 V, přístup k vodě
 • 1-2 stoly na předvádění pokusů, spíše nízké
 • některá vystoupení
 • možnost práce s ohněm
 • možnost práce s divadelní mlhou
 • čas na přípravu a úklid zhruba 1 hodinu před a po programu

Orientační cena

Za vystoupení děti zaplatí většinou 90 Kč za žáčka, minimální částka je ale 3 500 Kč a také se odvíjí od vzdálenosti od Brna. U dílen je tato částka navýšená o cenu materiálu,  která je specifikovaná níže u jednotlivých výrobků. 

Jezdíme i do menších školek dále od Brna, vždy je ale třeba takovou akci místně spojit s jinou větší akcí, jinak bychom nepokryli náklady. Vhodné je se domluvit s blízkou ZŠ a vystoupení spojit i se staršími dětmi. 

Snažíme se udělat maximum, aby pro vás a děti bylo vystoupení finančně únosné. 

Vystoupení pro MŠ

I nejmladší děti můžou bez problémů zkoumat, přemýšlet a hrát si s pokusy. V mateřských školách nám jde hlavně o vzbuzení zájmu, chuti objevovat a o trénink popisu pokusů a jednoduchých jevů.

Naše vystoupení jsou vhodná pro děti od 4 let, ideální jsou pro předškoláky. Velikost skupinky doporučujeme do 50 dětí. Vystoupení bývají tradičně na 45-50 minut a za dopoledne se mohou stihnout až tři. Vystoupení je možné doplnit dílničkami.

S ohněm, vodou i vzduchem

Hrátky s živly přináší nepřeberné množství fyzikálních pokusů. Ačkoliv některé z nich mohou vypadat jako kouzla, jejich podstata je jednoduchá a snadno pochopitelná i pro ty nejmenší.

Budeme zkoumat, proč horkovzdušné balóny létají a proč železné lodě plavou, jakou sílu má vzduch, který nás obklopuje, nebo jakým pokusem je možné překvapit doma rodiče.

Potřebujeme: možnost práce s ohněm.

Kouzelná fyzika

Očima nejde vidět a rukama ho nenahmatáme, přesto je vzduch silnější než my a hladce nás přetlačí. Pokusy se vzduchem mohou vypadat doslova jako z říše magie. S námi však všechny triky snadno prohlédnete a zjistíte že i fyzika vás může učarovat.

S dětmi budeme zkoumat, jak se chovají věci ve vzduchoprázdnu. Uvidíme, jak se balonky nafukují samy od sebe a  jak si znásobit potěšení ze sladkostí. Obrátíme skleničku s vodou vzhůru nohama a přesto z ní nic nevyteče. Uhasíme plamen svíčky a přesto na něj vodu nenalijeme. Nakonec vytvoříme krásné vzdušné prstýnky, díky kterým si kousek vzduchu i zviditelníme. 

Potřebujeme: možnost práce s ohněm a s divadelní mlhou.

Barevné zkumavky

Kouzelná chemie

S chemií se setkáváme úplně všude a můžeme díky ní lépe pochopit svět kolem nás. Chemie nám dokáže život osladit, obarvit, ale i znepříjemnit. Podíváme se na to, čím vším se dají ochucovat bonbony, jak se vyrábí barevné ohňostroje a že i se zelím se dá užít spousta zábavy. ​

Společně prozkoumáme pomocí jednoduchých pokusů kouzelný svět chemie. Ukážeme si, jak se různé věci rozpouští, jak mohou chemikálie měnit barvy a že i za obyčejným černým čajem je více chemie, než by se na první pohled mohlo zdát.

Potřebujeme: možnost práce s ohněm.

Dílničky pro MŠ

Dílničky máme pro děti přichystané na tato témata, většinou trvají mezi 30 a 60 minutami. Dílna je vhodná pro menší skupinky cca 20 žáků, ideálně od 4-5 let. Ti nejmenší nezvládnou výrobu zcela sami, je třeba jim pomáhat, což může zapojit učitelky, které si pokusy vyzkouší a příště je zvládnou bez nás.
 
 • Kaleidoskop (+ 20 Kč)
  Slepením několika zrcátek k sobě děti dostanou krasohled, kterým se s nadšením můžou dívat na svět okolo sebe.
 • Zrcadlení
  Pár zrcátek a barevné geometrické tvary umí vytvořit zábavnou hru. Kolikrát se odráží a jaké obrazce vytváří děti samy vyzkouší. Z této dílny si žáci neodnáší výrobek.
 • Lávová lampa
  Barevný a voňavý pokus, ve kterém si děti vyrobí svou malou lávovou lampu. Z této dílny si žáci neodnáší výrobek.
 • Vodivé těsto
  I ti nejmladší si můžou vyzkoušet zapojit jednoduchý elektrický obvod a rozsvítit světýlko. Stačí využít vodivé těsto. Z této dílny si žáci neodnáší výrobek.
 • Chromatografie (+ 5 Kč)
  Jaké barvy jsou ukryté ve fixách? Třeba v černé či hnědé se skrývá přímo paleta barev, jen je objevit.
 • pH (+ 5 Kč)
  Prozkoumáme různé látky z domácnosti. Barvy nám prozradí, která je kyselá, a pomocí citronu či prášku do pečiva si namalujeme obrázek.
 • a další
  Jsme schopni vytvořit i dílnu na míru vašim požadavkům.