encs
 • profil na facebooku
 • What we do

  • Dne 23. 6. 2016 jsme organizovali firemní akci pro naše zákazníky a obchodní partnery, na které vystupovalo i Úžasné divadlo fyziky. Kromě představení "Vidět zvuk, slyšet světlo" bylo součástí vystoupení i 6 experimentálních stanovišť, která po celý večer obsluhovali nadšenci z ÚDiFu a výborně tak bavili naše hosty různými fyzikálními pokusy. ÚDiF velmi vkusně, inteligentně a neotřele obzvláštnil naši společenskou událost. Veškerá komunikace, organizace a vystoupení ÚDiFu byly naprosto profesionální, zároveň i milé a lidské. Děkujeme za příjemně zpestřený večer a vřele doporučujeme.
   Ing. Kamila Bruthansová za ENGIE Services a.s.
  • Bára a Vojta mají úžasnou výhodu v tom, že jsou nejenom nápadití fyzici, ale zároveň také talentovaní moderátoři s citem pro takt i humor ve správnou chvíli. Vědí, jak pracovat s publikem a udržet jeho pozornost. Umí improvizovat, když je třeba. Z naší konference jsme na ně měli výborné ohlasy.
   Monika Stachoňová, organizátorka TEDx Kroměříž
  • ÚDiF - naučil jsem se, že není třeba zoufat, když se žáci neučí a fyzika je nebaví, ale že je důležité, aby vůči předmětu nezahořkl sám pedagog. Byli dobří! Povzbudili.
   učitel v anonymním dotazníku po akci
  • Vážení, Děkujeme za vynikající umělecký výkon a nevšední zážitek pro účastníky konference pořádané k problematice ochrany průmyslového vlastnictví v Praze. Vaše snažení prezentovat nejen fyziku, ale i další technické dovednosti, přístupnou formou považujeme za významný přínos pro mladou generaci. Dne 9.9.2014 se na 350 posluchačích z řady zemí Evropy i Asie prokázalo, že Vaše divadlo má co říci všem generacím. Přejeme Vašemu konání jen samé úspěchy i do budoucna. S pozdravem J.Kratochvíl
   Mgr. Ing. Josef Kratochvíl
  • Děti byly po představení nadšené, bubliny v oleji ukazovaly maminkám na Dni matek a už si vyrobily z překližky čtverečky "na květináče" a učí se točit kelímkem s vodou. Občas to někoho zleje :)
   Mgr. Táňa Kadlecová, Montessori Mozaika
  • Při pořádání dalšího ročníku InterSoBa, netradiční soutěže pro středoškoláky jsme je chtěli překvapit něčím opravdu nečekaným, což v případě netradiční soutěže je poněkud nelehký úkol. Avšak laserové bludiště od Údifu rozhodně tento úkol splnilo. Každý si tak mohl na chvilku vyzkoušet jaké je to být akčním hrdinou a že to není úplně jednoduché... Přesto to bylo jedno z nejlépe hodnocených stanovišť letošního ročníku.
   Jan Drábek
  • In our performances we want to inspire you to look around carefully and to play with the things around you. Then, maybe you will see something beautiful, something that surprises you. To experience the wonder is definitely worth it. It is the moment when the mind comes round. Albert Einstein once said: "The most beautiful thing we can experience is the mysterious. It is the source of all true art and science. He to whom this emotion is a stranger, who can no longer pause to wonder and stand rapt in awe, is as good as dead: his eyes are closed." We take our inspiration from street performers,diy's or the experienced teachers. And of course, we do search on our own, too...
  • V našich představeních Vás chceme inspirovat k pozornému dívání a k hraní si s věcmi kolem sebe. Možná pak uvidíte něco krásného, něco, co Vás překvapí. Zažít údiv stojí za to. Je to okamžik, kdy se mysl probudí ze spánku. Albert Einstein kdysi řekl: „Nejkrásnější, co můžeme prožít, je narazit na tajemství. Stojí u kolébky pravé vědy. Kdo to nepoznal, kdo se nedokáže divit, koho nic nepřekvapí, ten je vlastně mrtvý.“ Inspirujeme se u pouličních umělců, kutilů nebo u výborných učitelů. A také sami hledáme.
  • Dne 14.12. 2012 k nám do školy přijelo Úžasné divadlo fyziky (proto ten Údif). A hned na úvod musím poznamenat, že název sedí, nikdo ze žáků celou hodinu, po kterou vystoupení trvalo, nevycházel z údivu … o tomhle, že je fyzika? Představení bylo průřezem z různých oblastí fyziky - dozvěděli jsme se něco o tlaku a atmosférickém tlaku (paní učitelky a páni učitelé dostali návod, jak nosit kávu nebo čaj do třídy a nevylít z něj ani kapičku), ukázali jsme si, jak se sedí fakírům na lůžku z hřebíků, dozvěděli jsme se, proč nosit helmu a jak helma vlastně funguje. … Představení se zúčastnili žáci pátých až devátých ročníků a troufám si říci, že se každý dozvěděl něco nového a překvapujícího.
   Mgr. Petra Boháčová, učitelka fyziky a anglického jazyka na základní škole v Praze, ZŠ Edvarda Beneše
  • I was amazed by the performance and the ”light guitar”. This was truly breathtaking and I admire how they managed to transfer physical knowledge in a way that can be intuitively understood!
   Kerstin W., dancer and choreographer
  • An hour and a half of pure scientific excitement. Explosions and rockets flying across the room amazed the audience who were left eager for more. Mind boggling scientific facts that ensured that when everyone left the room they wanted to be scientists. Three lively presenters whose enthusiasm and love of science was contagious to all of our school. Thank you so much for an amazing performance.
   Paul Baker, Headteacher of Kamýk Primary School

  01

  We drag the audience into the performance  ... to create the best environment for understanding

  ... and to give everyone the feeling of being an indispensable part of the performance.

  We pass on the joy of understanding  ...in an entertaining way, with theatrical elements under the guidance of great teachers

  .... because we ourselves experience it daily and because we love it :)
  02

  03

  We explain as clearly as it gets  ... to not bother the mind with overcomplicating concepts

  ... to get to the point

  We show experiments and provoke your own experimenting  .... in a way that naturally guides the mind to thinking

  ... and we try to uncover the beauty and the magic of physics.
  04